پشتیبانی: 38390195-071 / 09178138804

تصاویر 8 بیتی و 16 بیتی

این مبحث آموزشی، مبتنی بر درک تفاوت بین ویرایش تصاویر با رنگ ۸ بیتی  و یا ۱۶ بیتی است.چه تفاوتی در کیفیت تصاویر ۸ بیتی و ۱۶ بیتی وجود دارد؟این مبحث آموزشی، مبتنی بر درک تفاوت بین ویرایش تصاویر با رنگ ۸ بیتی  و یا ۱۶ بیتی است.

تفاوتی که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود اما این گونه به نظر می رسد که عکس ۱۶ بیتی کیفیتی دو برابر کیفیت عکس ۸ بیتی داشته باشد. علت این عدم تشخیص توسط چشم انسان این است که چشم انسان تنها قادر به تشخیص ۱۰ میلیون رنگ است.

در حالی که یک تصویر ۸ بیتی میتواند ۲ به توان ۸ یعنی بیش از ۱۶ میلیون رنگ را در بر داشته باشد و این فراتر از قدرت بینایی چشم انسان است. پس بدیهی است که چشم غیر مسلح نتواند تصویری با تعداد رنگ بالاتر از ۱۰ میلیون را درک کند و آن را مورد پردازش کیفیت قرار دهد. حال می خواهد تصویر ۸ بیتی باشد ، خواه ۱۶ بیتی. حال این سوال مطرح می شود که زمانی که کیفیت بالاتری از ۱۰ میلیون رنگ برای انسان قابل درک نیست، دیگر چه نیاز به ویرایش تصاویر در رزولوشن های بالاتری همچون ۱۶میلیون رنگ داریم؟

آموزش واقعا کوتاهی که ارائه می شود واقعا زمانی نمیگیرد اما شما را به درکی می رساند که دیگر سراغ ویرایش عکس ها با عمق اطلاعات ۸ بیت نروید! با استفاده از ۲ تنظیمی که صورت داده می شود، خواهید دید که برای دست یابی به بهترین کیفیت، لازم است که از تصاویر ۱۶بیتی برای کار استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *